Producenci
Lubisz promocje? My również :)
Automat Scubapro MK19 G260
Automat Scubapro MK19 G260
3 310,00 zł 2 979,00 zł
szt.
Kaptur Santi Basic Collar 9 mm OUTLET
Kaptur Santi Basic Collar 9 mm OUTLET
230,00 zł 150,00 zł
XDEEP Kieszonki trymujące M 1,5 kg
XDEEP Kieszonki trymujące M 1,5 kg
99,00 zł 89,10 zł
szt.
Kieszenie balastowe XDEEP dwuczęściowe M 3 kg
Kieszenie balastowe XDEEP dwuczęściowe M 3 kg
329,00 zł 296,10 zł
szt.
Apeks XTX40/DS4 Nitrox
Apeks XTX40/DS4 Nitrox
1 895,00 zł 1 705,50 zł
szt.
Płetwy Scubapro Seawing Nova Gorilla
Płetwy Scubapro Seawing Nova Gorilla
945,00 zł 850,50 zł
Scubapro S600 II Stopień
Scubapro S600 II Stopień
2 100,00 zł 1 890,00 zł
szt.
Scubapro MK25 EVO Black Tech/A700 Carbon
Scubapro MK25 EVO Black Tech/A700 Carbon
5 730,00 zł 5 157,00 zł
szt.
Koszulka XDEEP Painted X
Koszulka XDEEP Painted X
95,00 zł 85,50 zł
Buty Scubapro No Zip Boot 6,5 mm
Buty Scubapro No Zip Boot 6,5 mm
255,00 zł 229,50 zł
Płetwy Scubapro GO FIN
Płetwy Scubapro GO FIN
398,00 zł 358,20 zł

Do podstawowego wyposażenia każdego nurka należy dobrze dobrana maskafajki do nurkowania. Dzięki masce możliwe jest obserwowanie otoczenia pod wodą w bezpieczny i jednocześnie komfortowy sposób. Dzięki dodatkowemu akcesorium, jakim jest fajka do nurkowania, nurek może oszczędzać powietrze z butli w momencie, gdy porusza się niedaleko powierzchni wody.

Maska do nurkowania w ofercie Divefactory24.pl

Kupując maskę do nurkowania, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wygodę i dopasowanie maski. Powinna ona dobrze przylegać do twarzy i być wygodna w noszeniu. Kolejnym ważnym czynnikiem jest szczelność. Maska powinna być szczelna, aby zapobiec przedostawaniu się wody do wnętrza. Ważne jest również, aby wybrać maskę z odpowiednim materiałem, który będzie trwały i wytrzymały. Na koniec, należy wybrać maskę, która ma odpowiednią szerokość pola widzenia, aby móc dobrze widzieć pod wodą.

Fajka do nurkowania

Jak zostało wspomniane wyżej, fajka służy oddychania powietrzem znajdującym się nad taflą wody. Mocowana do paska przy masce, umożliwia więc oszczędzanie powietrza zgromadzonego w doczepionej do wyposażenia nurka butli.

To niezbędne akcesorium do nurkowania bezdechowego, jednak w przypadku nurkowania technicznego zwykle nie ma sytuacji, w której jest przydatna. Należy pamiętać, że mimo małej częstotliwości używania, fajka powinna znajdować się w wyposażeniu każdego nurka. Dlaczego? Ponieważ bez względu na wszystko może ona zwiększyć jego bezpieczeństwo.

Fajka do nurkowania składa się z zaworka labiryntowego, rurki, zapinki, ustnika i zaworka zwrotnego. Zaworek labiryntowy ma ograniczyć możliwość wpływania wody do rurki. Rurka ma zazwyczaj średnicę 2 cm i długość od 30 do 35 cm. Jej kształt może przypominać literę L lub U, albo być też anatomicznie dopasowany do kształtu twarzy. Ustnik może być zwykły, wtedy też posiada wypustki, które przytrzymuje się zębami, lub też anatomiczny, który ze względu na swój kształt zdecydowanie lepiej trzyma się na miejscu. Aby przymocować fajkę do maski, używamy zapinki, natomiast zawór zwrotny pozwala nurkowi na szybkie pozbycie się ewentualnej wody z fajki.

Sklep nurkowy - rodzaje masek do nurkowania

Wybierając model maski do nurkowania, należy zawsze kierować się przede wszystkim jej jakością. Mimo że maski mogą się od siebie znacznie różnić, każda z nich składa się z kilku podstawowych elementów, takich jak:

  • obudowa,
  • szyba, system dwuszybowy,
  • pasek mocujący do głowy,
  • systemy dodatkowe.

Podstawowe rodzaje masek to maska z rurką idealna do nurkowania tuż pod powierzchnią wody. Maska na całą twarz to już opcja dla osób zaawansowanych i dla tych, którzy decydują się na głębsze nurkowanie. Tego rodzaju maska zwykle wyposażona jest również w system hamujący parowanie, co znacznie zwiększa komfort jej użytkowania. W zależności od potrzeb i możliwości budżetowych można się zdecydować na maskę do nurkowania z kamerą lub z bezpośrednim podłączeniem do tlenu.

Na co zwracać uwagę, kupując maskę do nurkowania?

Dobierając idealny model, należy w pierwszej kolejności sprawdzić, czy maska dobrze przylega do twarzy. Jest to kluczowe ze względu na szczelność maski, która powinna trzymać się twarzy nawet bez paska mocującego. Między nosem a maską powinien znajdować się prześwit. Kolejna kwestia to kąty widzenia, które zawsze powinny być jak największe. Kolor silikonu, który dla osób początkujących zdecydowanie powinien być przezroczysty.

W naszej ofercie znajduje się wszystko, co jest potrzebne do bezpiecznego nurkowania. Wysokiej jakości maski wraz z dopasowanymi fajkami pozwalają na swobodne nurkowanie, nie ograniczając niepotrzebnie widoczności, co znacznie zwiększa przyjemność z każdej sesji nurkowania. W razie jakichkolwiek wątpliwości pozostajemy do dyspozycji, chętnie odpowiadając na wszystkie pytania i wątpliwości. Stąd na pytanie jaka maska do nurkowania będzie najodpowiedniejsza, odpowiadamy - to zależy od preferencji i potrzeb, ale zawsze dobierzemy najlepszą dla Ciebie.

 

Jaka maska do nurkowania dla dzieci?

Wybór odpowiedniej maski do nurkowania dla dziecka jest ważny, ponieważ ma ona zapewnić bezpieczeństwo i wygodę podczas obserwacji podwodnego świata. Istnieją różne rodzaje masek, które różnią się między innymi sposobem zakrywania twarzy. Jednym z nich są maski pełnotwarzowe, które zakrywają całą twarz dziecka, a innym są maski zakrywające jedynie oczy i nos. Przy wyborze maski warto zwrócić uwagę na jej wielkość, dopasowanie do twarzy dziecka oraz na pole widzenia. Bardzo przydatnym elementem może być wbudowana kamera, pozwalająca na nagrywanie podwodnych wrażeń. Przed zakupem warto skorzystać z porad ekspertów, którzy podpowiedzą, jaka maska do nurkowania będzie najlepsza dla danego dziecka. W sklepach z artykułami do nurkowania można znaleźć różne modele,. Warto również skorzystać z rankingu najlepszych masek do nurkowania, aby wybrać model, który spełni oczekiwania i będzie odpowiedni dla dziecka.

 

Jak zbudowana jest maska do nurkowania?

 Maska do nurkowania to podstawowy element wyposażenia każdego nurka. Składa się ona z kilku części, które zapewniają odpowiednią ochronę i umożliwiają komfortowe nurkowanie. Pierwszą częścią jest szklana lub poliwęglanowa puszka, która umieszczona jest przed oczami nurka. Powierzchnia ta musi być odporna na zarysowania oraz wodoszczelna. Następnie maska posiada uszczelkę z gumy lub silikonu, która zapewnia szczelność oraz dopasowanie do kształtu twarzy. W części tej znajduje się również nosidło, które umożliwia swobodne oddychanie przez nos podczas nurkowania. Maska do nurkowania może posiadać również dodatkowe elementy, takie jak fajka, zawór oddechowy czy pasek mocujący. W zależności od rodzaju maski, różnią się one od siebie kształtem i wielkością, co wpływa na wygodę użytkowania i pole widzenia podczas nurkowania
 
 
 
Newsletter
Bądź z nami w kontakcie! Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl